Super User

Super User

Dátum a čas konania volieb: Voľby prezidenta Slovenskej republiky sa konajú v sobotu 16. 03. 2019 od 7:00 do 22:00 h.

štvrtok, 21. marec 2019, 21:35

KANDIDÁTI NA PREZIDENTA SLOVENSKEJ REPUBLIKY

16. marca 2019

štvrtok, 21. marec 2019, 21:33

Ivan ZUZULA

Ako prezident všetkých, a  vzhľadom na viac ako 10 % osôb so zdravotným postihnutím, boli by ste ochotný prijať záväzok presadzovať zlepšenie kvality ich života v zmysle Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím ako viditeľnú súčasť svojej agendy?

štvrtok, 21. marec 2019, 21:32

Maroš ŠEFČOVIČ

Vážený pán Mamojka,

ďakujem za ponuku prezentovať svoje názory a program vo vašom internetovom časopise. Kandidovať za prezidenta som sa rozhodol aj preto, že chcem vykonávať tento úrad so silným sociálnym akcentom.

štvrtok, 21. marec 2019, 21:31

Juraj ZÁBOJNÍK

1.         Ako prezident všetkých, a vzhľadom na viac ako 10 % osôb so zdravotným postihnutím, boli by ste ochotný prijať záväzok presadzovať zlepšenie kvality ich života v zmysle Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím ako viditeľnú súčasť svojej agendy?

štvrtok, 21. marec 2019, 21:30

František MIKLOŠKO

Vážení priatelia!

Ďakujem vám za váš mail s otázkami na mňa, ako prezidentského kandidáta. Chcem vás poprosiť o pochopenie, že nie som v stave teraz kompetentne na všetky vaše otázky odpovedať. Ale dávam vám svoje slovo, že ak by som sa stal prezidentom SR, budete mať dvere ku mne otvorené a bude mi cťou sa v spomínaných otázkach s vami radiť a prijímať odporúčania. Osobne ma k tomu viaže aj moje celoživotné priateľstvo s vašim predsedom Branislavom Mamojkom, s ktorým sme spolu študovali na Prírodovedeckej fakulte UK.

štvrtok, 21. marec 2019, 21:02

Milan KRAJNIAK

Ako prezident všetkých, a  vzhľadom na viac ako 10 % osôb so zdravotným postihnutím, boli by ste ochotný prijať záväzok presadzovať zlepšenie kvality ich života 

v zmysle Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím ako viditeľnú súčasť svojej agendy?

Vážený pán,

Vážená pani,

štvrtok, 21. marec 2019, 21:00

Budeme voliť prezidenta

Občania so zdravotným postihnutím predstavujú významný volebný potenciál. Na Slovensku je nás približne desať percent a máme svojich príbuzných, priateľov a známych, ktorým tiež záleží na uplatňovaní našich práv. Pri rozhodovaní koho voliť, budeme prihliadať na to, ako chcú kandidáti a kandidátky riešiť naše problémy súvisiace so zdravotným postihnutím. V mediálnych vystúpeniach a besedách s kandidátmi sa o týchto otázkach hovorí málo alebo vôbec.

streda, 06. február 2019, 17:01

Vážení čitatelia,

V tomto špeciálnom čísle vám ponúkame preklad brožúrky Tvoje práva v Európskej únii, ktorú v anglickom jazyku vydalo Európske fórum zdravotného postihnutia (EDF) pri príležitosti svojho 20. výročia. Príručka vám pomôže porozumieť tomu, ako EÚ funguje, ako sa vyvíjali práva ľudí so zdravotným postihnutím a aké práva im vyplývajú zo zákonov EÚ. Tiež v nej nájdete zoznam adries, na ktoré sa môžete obrátiť, keď máte pocit, že sú vaše práva porušované. V poslednej časti sa dozviete, aké problémy ešte ľudia so zdravotným postihnutím v EÚ potrebujú vyriešiť.

Strana 1 z 160