V Českej republike trpí cukrovkou asi 900 tisíc ľudí, avšak ani polovica z nich nedosahuje správe liečebné hodnoty. Štát kvôli tomu prichádza ročne až o 900 miliónov korún, ktoré vynakladá na liečbu neskorých komplikácií tohto ochorenia. Z aktuálneho výskumu medzi pacientmi s cukrovkou druhého typu vyplynulo, že celá tretina z nich dodržiava správne liečebné postupy len čiastočne alebo ich nedodržiava vôbec. A 32,7 % pacientov ani nepozná svoju hladinu krvného cukru.

Portál mapy.cz sprístupnil internetovú mapu Slovenskej republiky pre nevidiacich. Takzvané haptické mapy sú výsledkom unikátnej technológie, ktorá generuje podklady pre hmatové mapy na základe vizuálnych máp. Mapový portál na ich tvorbe spolupracuje s univerzitnými strediskami ELSA Českého vysokého učení technického v Prahe a Teiresias Masarykovej univerzity v Brne.

Katedra politológie a európskych štúdií Fakulty sociálnych vied UCM v Trnave pod záštitou Dušana Chreneka, vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, vyhlásili súťaž o najlepšiu stredoškolskú esej.

Poznáte firmy, ktoré podnikajú zodpovedne? Nadácia Pontis hľadá malé i veľké firmy, ktoré podnikajú inak, ktoré sa usilujú o pozitívnu zmenu v spoločnosti, ktoré sa príkladne starajú o svojich zamestnancov a prinášajú inovatívne riešenia a nové prístupy v oblasti životného prostredia. Firmy, ktoré podporujú sociálne inovácie, ktoré čestne a transparentne jednajú so svojimi partnermi a ktoré tak inšpirujú svoje okolie i ďalších hráčov v biznise, aby spolu menili Slovensko k lepšiemu.

Daj niekomu rybu a nasýtiš ho na pár hodín. Nauč ho chytať ryby a nasýtiš ho na celý život,“ hovorí staré čínske príslovie. Občianske združenie Záleží nám verí, že je dôležité podať pomocnú ruku ľuďom, ktorí sa snažia zmeniť svoj život k lepšiemu. Pripravuje preto projekt s názvom Nevzdáme to na podporu podnikateľov, ktorí majú v rodine hendikepované dieťa alebo sú sami hendikepovaní. Ak ste takáto rodina alebo takúto rodinu poznáte, napíšte na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Strana 1 z 2